ABD’deki kumpas davası siyasi tiyatroya dönüştü

Sarraf Kumpası Davası, savcısından hakimine, bilirkişisinden tanığına Türk düşmanı Neocon ve FETÖ’cülerin birlikte sahnelediği siyasi tiyatroya dönüştü. Hakimi, savcısı, bilirkişisi, tanığının tescilli FETÖ ve Türkiye düşmanı Neocon olduğu davanın ‘hassas tanığı’ ise 120 yıl hapis cezası istemiyle yargılanırken cezaevinde bıçaklandıktan sonra sözde itirafçı olan Rıza Sarraf. Duruşma salonunun izleyicisi bölümündeki isimler ise Bylock kullanıcısı olan firari FETÖ sanıkları.

ABD‘deki Sarraf Kumpası, sözde ABD ambargosunun delinmesi davası olmaktan daha çok Türkiye’yi hedef alan FETÖ tiyatrosuna döndü. İşte, mahkeme görüntüsü altındaki kumpas tiyatrosu ve oyuncuları:

FETÖ MODERATÖRÜ HAKİM

– Hakim Richard Berman: FETÖ’nün 2014 yılında İstanbul’daki sempozyumuna katılan Berman, 17-25 Aralık darbecisi FETÖ’cü savcı ve hakimlerin tutuklanmasını eleştirerek örgüte destek verdi.

– Savcı Preet Bharara: Soruşturmayı açan ABD’li savcı Bharara’nın FETÖ’den yıllık 2.5 milyon dolar ‘himmet’ alan senatör Schumer’in danışmanı ve Gezi olaylarında Türkiye’deki kamu sitelerine siber saldırıları FBI adına yöneten kişi çıktı. Trump görevden alsa da yerine atanan yardımcısı Joon H. Kim, komploya devam etti.

– Jonathan Schanzer: “Türkiye’nin Nato’dan atılma zamanı geldi mi” başlıklı yazılar yazan Türkiye karşıtı, İsrail yanlısı bir FDD Vakfı raportörü.

– Mark Dubowitz: Türkiye Düşmanı Neocon FDD Vakfı Başkanı

-Rıza Sarraf: ABD’te 120 yıl hapis cezası istemiyle tutuklu bulunurken cezaevinde bıçaklı saldırıya uğrayan Sarraf, şantaj ile ayağı ve elleri kelepçeli bir şekilde Türkiye aleyhine ifadeye zorlanan eski sanık yeni tanık.

– Osman Zeki Canıtez: Davanın tanığı Canıtez, FETÖ’nün 17-25 Aralık kumpasında bilirkişi ve İstanbul Başsavcılığı tarafından Bylock kullanıcısı ve kumpas belgelerini mahkemeye götüren örgüt üyesi olarak aranıyor.

TERÖRİSTBAŞI GÜLEN VE PR’CILARI

Rıza Sarraf‘ın itirafçı olarak dinlendiği sırada teröristbaşı Fetullah Gülen’in ‘Geberdiler’ ile biten M. Akif Ersoy’un bir şiirini okuması, duruşma salonu önünde Bylock kullanıcısı Adem Yavuz Arslan gibi firari FETÖ’cülerin de duruşmadan dakika dakika sosyal medya paylaşımlarıyla karapropaganda yapmaları da dikkat çekti.

TÜRKİYE KOLU CHP

– Kemal Kılıçdaroğlu: ABD’deki davaya eş zamanlı benzer iddiaları gündeme getiren Kılıçdaroğlu’nu, ABD’De FETÖ ve Neocon temsilcileri ile tanıştıran eski CHP vekili Aykan Erdemir, bilirkişiler Schanzer ve Dubowitz ile irtibatlı ve 17/25 Aralık montaj belgelerini mahkemeye taşıyan isim.

Leave A Comment