‘Çılgın proje’ye sürpriz talip

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz haftalarda Güney Kore’ye gerçekleştirdiği ziyaretleri sırasında ülkedeki yatırımcılara Kanal İstanbul’da yer almalarının iftihar vesilesi olacağını belirtesi üzerine yeni bir gelişme yaşandı. Kanal İstanbul’un yapımına Güney Koreli inşaat şirketi SK Engineering & Construction talip oldu.

Türkiye’nin mega projelerinden Kanal İstanbul’un yapımına Güney Koreli inşaat şirketi SK Engineering & Construction talip oldu.

”DESTEK VERMEKTEN MUTLU OLURUZ”

Güney Kore merkezli inşaat şirketi SK Engineering & Construction (E&C) Başkan Yardımcısı Seung Soo Lee, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Güney Kore ziyaretinde söz konusu projenin gündeme geldiğini ve Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in’in ülke olarak projeye destek vermekten mutlu olacaklarını açıkladığını hatırlattı.

”BİZE İŞ DÜŞTÜ”

Seung, Avrasya Tüneli ve 1915 Çanakkale Köprüsü gibi projelerde yer aldıklarını ve Türkiye’de deneyim sahibi olduklarını anlatarak, “Bu (Kanal İstanbul), hem değer hem de önemi bakımından çok büyük bir proje. Biz Türkiye’de ortaklarımızla beraber büyük projelere katılıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu proje ile ilgili davet etti ve bizim liderimiz kabul etti. Bize iş düştü demektir. Bizim Türkiye’de deneyimlerimiz var. Sadece projenin ayrıntılarının açıklanmasını bekliyoruz. Ayrıntılar netleştikten sonra biz projeye önderlik etmek istiyoruz.” diye konuştu.

kaynak: yeni şafak

Leave A Comment