Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yaslı ada Demokrasi ve Özgürlükler Adası olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yassı ada vardı ya, o yaslı adayı biz Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na çeviriyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Yenikapı etkinlik alanında düzenlediği “Büyük İstanbul Mitingi”nde halka seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle;

Aşkım, yoldaşım, sırdaşım, sığınağım İstanbul. Kardeşim, kaderdaşım İstanbul. Sade bir semtini sevmenin bile bir ömre bedel olduğu İstanbul. Güleni şöyle dursun, ağlayanı bile bahtiyar İstanbul. Bugün yine muhteşemsin İstanbul. Bugün yine destan yazıyorsun İstanbul. Bugün yine bize güç ve cesaret veriyorsun İstanbul.

Sizleri muhabbetle selamlıyorum İstanbul. Gökkuşağı renklerini senden alır. Gümüş rengini senin yakamozlarından çalar. Şairler, asıl sana vurgundur, aşıklar sana tutkun. Mimarlar sana hayrandır, sultanlar sana meftun. Leyla sensin, Aslı sensin, Şirin sensin, gönülleri yakan kor ateş sensin İstanbul.

Malazgirt’te Alpaslan’ın yüreğinde senin aşkın vardı. Kudüs’ü alırken Selahattin sana sevdalıydı. Ertuğrul’un ufkunu aydınlatan yine sendin. Söğüt’te Osmangazi fidanı senin için toprağa dikti. Osmanlı çınarı senin ilhamınla dallarını tüm cihana yaydı. Çanakkale’de Mehmetler senin için toprağa düştü. İstiklal Harbi’nde Anadolu senin için kıyama kalktı. Maraş’ta Sütçü İmam, Antep’te Şahinbey, Erzurum’da Nene Hatun senin için savaştı. Kastamonu’da Şerife Bacı yüreğine seni sardı. Pakistan’da Muhammed İkbal şiirlerini senin için yazdı. Afrika’da mazlumlar senin için dua etti. Sen, kırık kalplerin devasısın. Sen mazlumların umudusun. Sen istikbalimizin kutup yıldızısın İstanbul. Seni saygıyla, hürmetle, özlemle selamlıyorum İstanbul.

“Tüm babaların gününü kutluyorum”

Bugün babalar günü. Anneler, babalar hepsi bir arada maşallah. Tüm babaların, bu güzel gününü tebrik ediyorum. Babaları şehit olduğu için böyle bir günü boyunları bükük geçiren tüm evlatlarımıza diyorum ki sizin 81 milyon manevi babanız var. Milletim adına, şehitlerimizin tüm evlatlarının Babalar Günü’nü tebrik ediyorum.

“En baba mitingimizi İstanbul’da yapıyoruz”

Böyle bir günde bizde en baba mitingimizi İstanbul’da yapıyoruz. Altı günümüz var. Buradan bu muhteşem meydandan İstanbul’un tüm ilçelerindeki mahallelerindeki kardeşlerime en kalbi sevgilerimi yolluyorum. Bugün bayramın 3. günü. Bayramınızı tekrar tekrar tebrik ediyorum. Ramazan Bayramı’nın ilhamıyla, onun bize verdiği aşkla 6 günü evelallah başarılı bir şekilde sürdüreceğiz. Sonunda da Rabbimden niyazımız odur ki Ya Rab, inşallah bu Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi’ni AK Parti ile bizlerle güçlendir.

Coğrafyamızın dört bir yanında özgürlük ve adalet mücadelesi veren Suriyeli, Filistinli, Iraklı, Türkistanlı kardeşlerimizi selamlıyorum. Dünya şehri İstanbul’dan her türlü baskı ve yıldırma politikasına rağmen, 7 Haziran’dan beri sandıklara koşan gurbetçilerimizi selamlıyorum. Ramazan Bayramı’nızı tekrar tebrik ediyorum. Bu mübarek günde, Rabbimden bize 24 Haziran akşamı bir bayram daha yaşatmasını niyaz ediyorum.

“24 Haziran’da kükremeye var mıyız?”

Bu mübarek günde Rabbimden bize 24 Haziran akşamı bir bayram daha yaşatmasını niyaz ediyorum. Şimdi buradan soruyorum hazır mıyız İstanbul? 24 Haziran’da kükremeye var mıyız? 24 Haziran’da güçlü hükümet için kükremeye var mıyız? 24 Haziran’da güçlü Meclis için kükremeye var mıyız? 24 Haziran’da güçlü Türkiye için kükremeye var mıyız? 24 Haziran’da bir destan daha yazıyor muyuz? İstanbul, 24 Haziran’da vakit birlik vakti diyor muyuz? Vakit İstanbul vakti diyor muyuz? Vakit Türkiye vakti diyor muyuz? Ben inanıyorum İstanbul’da bu iş bitmiş. İstanbul kararını vermiş. 24 Haziran demokrasi bayramımız şimdiden hayırlı olsun.

Leave A Comment