Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde silahlı saldırı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde, bir öğretim görevlisinin silahlı saldırısı sonucu 4 kişi hayatını kaybetti

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin 2. katına çıkan araştırma görevlisi Volkan B., burada cebinden tabancasını çıkarıp, odasına girdiği fakülte sekreteri Fatih Özmutlu’yu vurdu.

Ardından yan odaya geçen Volkan B., buradaki Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın’a ateş etti. Volkan B., ardından 3. kata çıktı ve buradaki odada bulunan araştırma görevlileri Serdar Çağlar ve Yasir Armağan’a da art arda ateş etti.

Volkan B., fakülte binasının kapısına gelen polislere elindeki tabancayla birlikte teslim oldu. Gözaltına alınan araştırma görevlisi Volkan B., sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Volkan B.’nin vurduğu 4 kişi olay yerinde yaşamını yitirdi.

Büyük korku yaşayan öğrenciler ve öğretim görevlileri üzerlerindeki şoku uzun süre atamadı.

“İlk dekanın odasına girdi”

Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, olayın ardından açıklama yaptı.

“Volkan isimli araştırma görevlimiz dekan beyin odasına girmiş. Dekan bey odada yokmuş tesadüfen fakülte sekreterimiz odadaymış, Fatih beyi vurmuş. Daha sonra dekan yardımcımıza ateş etmiş. Daha sonra üst katta 2 araştırma görevlisini vurmuş. Elinde silahla fakülteden çıkmış. Uzaklaşırken polis yakalamış. 4 vefatımız var. Başımız sağ olsun.”

“Hakkında soruşturma vardı”

Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen, saldırganla ilgili ise şunları söyledi:

“Yükseköğretim Kanunu’nun 35’inci maddesi kapsamında, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nden doktora yapmak üzere üniversitemize geldi. Akademik ve idari personele yönelik sözlü saldırıları nedeniyle hakkında yürütülen soruşturma vardı. Problemli bir kişiydi. Eğitim Fakültesi Dekanı’nın makamına elinde tabancayla girmiş. Makamında bulamayınca yan odadaki dekan yardımcısını vuruyor. Araştırma görevlisi ve öğretim görevlisini vurduktan sonra tabanca tutukluk yapınca fakülteden ayrılıyor.”

Savcılık el koydu

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, savcılığın soruşturma başlattığını açıkladı. Olayın soruşturulması için 3 savcı görevlendirildi.Kaynak: TRT Haber, AA, DHA

 

 

Leave A Comment